Ömer V.
Ömer V.
@gercekgelisim
  About
  • Followers 2
  • Following 1
  • Updates 51
  Joined November 29, 2018
 Blogger/Yazar
  Bio

Ömer VURAL

Halbuki Hayat (Kişisel Değil, Gerçek Gelişim-Kişisel Gelişim Kavramının Kusurları,Yan Etkileri ve Gerçek Gelişim) kitabı yazarı Gerçek Gelişim'in kurucusu

Türkiye'de her 5 kişiden kaçının ruh sağlığı bozuk?

user image 2020-09-25
By: gercekgelisim
Posted in: ruh sağlığı
Türkiye'de her 5 kişiden kaçının ruh sağlığı bozuk?

2011 Eylül Sağlık Bakanlığı raporuna göre : "Türkiye'de her 5 kişiden 1'i klinik düzeyde ruh sağlığı bozuk" Görünen o ki, şu an oran muntemelen 5 kişiden 3'ü çünkü 2011'den beri her gün artarak devam eden cinayet, tecavüz ve benzeri haberlerin artarak çoğaldığını okuyoruz. Bu oranının şu an 5/3 olma ihtimali çok yüksek.

Maalesef bilimsel yolları yani psikolojik tedaviyi kabul etmeyen bir toplum olduğumuz için, kendi kendimizi  kendimize yardım ederek iyileştimek zorundayız.  Sağlıksız ülke ortamında çevremizi ve kendimizi iyileştirerek bu sorunlu ortamda hem kendimiz hemde ülkemizin insanlarını korumalıyız.

Aksi takdirde çocuklarımızın ve kendi geleceğimizin akibeti muallak olacaktır. Lütfen sitemize girerek yazılarımızı okuyunuz ve sizlerde kendinize nasıl yardım ettiğinizi yazarak paylaşınız ve arkadaşlarınızı sitemize davet ediniz. Yapacağımız küçük şeyler, sağduyulu paylaşımlar bir insanın hayatını ve kendi hayatımızı kurtarmaya sebep olabilir.

Ülke olarak herşeyi siyasete ve politikacılara yüklemeden sağlıklı ve mutlu bir toplum olmayı birlikte başarabiliriz.


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Tags