Ömer V.
Ömer V.
@gercekgelisim
  About
  • Followers 2
  • Following 1
  • Updates 51
  Joined November 29, 2018
 Blogger/Yazar
  Bio

Ömer VURAL

Halbuki Hayat (Kişisel Değil, Gerçek Gelişim-Kişisel Gelişim Kavramının Kusurları,Yan Etkileri ve Gerçek Gelişim) kitabı yazarı Gerçek Gelişim'in kurucusu

Keep Moving Forward, Never Give Up, Carpe Diem

user image 2020-10-08
By: gercekgelisim
Posted in: motivasyon
Keep Moving Forward, Never Give Up,  Carpe Diem

"İleriye doğru gitmeye devam et" ve "asla vagzeçme" ve "anı yaşa" çünkü bu ülkede aksini yaparsan hayatın kayar.

Evet, bu üç sözde bizim yerel ve geleneksel motivasyonumuz dışında yabancı bir anlayış, ama modern zamanlarda bu fark etmiyor. Almamız gereken gücü ve enerjiyi bize veriyor.  Hepsi birbiri ile ilintili ve birbirini destekliyor. Asıl mesele bizim böyle yaşayıp yaşamadığımızda. Maalesef kolayca demoralize olabiliyoruz.

Hepimiz bu ülkenin ağır gerçekleri içinde, çok ağır bir psikolojilerle yaşıyoruz. Ya çok umutlu ve aktif yada karamsar ve durağan. Her şekilde daha çok düzene değilde, kaosa yakın yaşıyoruz tüm arkadaş, aile ve iş ilişkilerimizde.

Bizim ülke insanı olarak tutarlı bir kişisel ve toplumsal bir hayat yaşamayışımız bizim temel meselemiz. Yani insanlarla olan iletişimizden tutun dostluk arkadaşlık ilişkilerimize, iş hayatımızda veya eğitim veya hobi veya beceri elde etme anlamında son derece kırılganız ve tedbirli degiliz. Bu yüzden bu ülke gerçeklerini de düşününce birinin bize "ileriye doğru gitmeye devam et" ve "asla vagzeçme" ve "anı yaşa" demesi veya bunu kendimize dememiz çok manalı gelmeyebiliyor. Oysa hayat bu üç tekerlek üstünde gidiyor, ya duruyorsunuz ya da pedalı çeviriyorsunuz. Bizlerin ülke gerçekleri içinde durma lüksümüz yok. Çünkü bizim karamsarlığa düşeceğimiz duracağımız bir moda girişimizden çıkıçımız kolay olamaz. Bunun sebebi bu tür moda girdiğimizde bizim düşüşümüz kolay olmuyor ve çok sert düşüyor ve kayalara çarpıyoruz. Bu kayalar genelde ailemizden birileri veya devlet olabiliyor. Aile ve devlete çarptığınızda düşerken daha çok yaralanıyorsunuz. Çünkü Türkiye'de aile ve devlet empati ve insan odaklı değil, ailenin de devletin de tek derdi sahte olsa dışarıya güçlü ve başarılı gözükmek ve sorunları halı altına süpürerek herşeyi inkar etmek ve sizi suçlamak ve yargılamak. Bizim genel hayat anlayışımız bu. Zaten bütün politik sorunların kaynağıda bu.

İşte bu yüzden durmaya, vazgeçmeye ve geçmişe dönmeye hakkımız hiç yok bu ülkede. Sadece  "İleriye doğru gitmeye devam et" ve "asla vagzeçme" ve "anı yaşa" demek zorundayız kendimize, yoksa Bakırköy Ruh Sağılığı Hastanesi hepimize çok yakın.

Işığı takip et kısık ve cılız olsa da içindeki ruhundaki ışığa ve aydınlığa ve finansal veya ruhsal özgürlüğe yani herşeye rağmen geleceğine inan.. Çünkü sen hayatta kalmayı başardın ailene ve devlete rağmen hala nefes alıyorsun... Sen zaten kazandın bu savaşı sadece hareketini kesmemeye ve devam etmeye ihtiyacın var.


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Tags