Editör
Editör
@admin
  About
  • Followers 3
  • Following 4
  • Updates 22
  Joined November 07, 2018
 Admin

Yazın Ardından...

user image 2020-09-29
By: admin
Posted in: Mevsim Değişikliği
Yazın Ardından...

Yazların bitmesi hepimiz için buruk ve bir o kadar zordur. Kış boyunca beklediğimiz sıcak günlerin sonuna geliriz ve sonbahara geçiş yaparız yazın bitmesiyle. Yaz boyunca edindiğimiz yaşam tarzımızın, yani ağırlıkla tatil ve dinlenme kovaladığımız günlerin bitmesi bizi bir anlamda bunalıma da sokar. Çünkü okulların açılması ile adeta sıkı bir yaşam tarzına bürünmek zorunda kalırız. Her ne kadar bu sene coronavirüs yüzünden bu böyle olmasa da, sonuç olarak, bir başka şekilde yazın bitmesi ile bir şekilde hayatımızda genel bir zorlaşma hissederiz. Çünkü tatil ve dışarda vakit geçirme imkanlarımız biter  ya da azalır.

Burada kilit nokta, kendimizi yavaş yavaş tempoya soktuğumuz bir iş hayatına, Eylül veya Ekim ayı ile birlikte hayatımıza ciddi bir giriş yapmak ve yaptığımız işlere ve hayatımıza biraz yenilik heyecan katmak ve fiziksel olarak özellikle beslenme ve egzersiz olarak kendimizi daha zinde bir hale getirmek. Eğer bunları yaparsak, yazın bitişi gerçekten bizim için çok zor olmayacak ve sonbahara giriş yapan kendimizi her geçen gün daha iyi bulacak ve bundan haz duyacağızdır.

Kendimize değer verip, yaptığımız işteki başarı isteğimizden mutluluk ve heyacan duymaya başlamak için ise, hayatımıza farklı bir kaç şey katmalıyız. Yani bu bir hobide olabilir beceride ek iş de. Bunlardan bir veya bir kaçını yapmaya ve daha özenli şekilde çalışmaya çalıştığımız zaman, kendimizi yenilenmiş olarak bulacak ve yaptığımız yeni şeylerle kendimize olan güvenimizi tazelemiş olacağızdır.

Burada temel sorun, bunları yapmaya başladığımızda isteksiz olmamız ve bezgin olmamız olacaktır. Bunu ise, kendimizi biraz geleceğimiz için kaygılandırarak aşabiliriz. Eğer kaygılanırsak, o zaman kendimizi dürtmeye başlarız. Bu ise üzerimizdeki bezgin ve isteksiz ruh halini yavaş yavaş ortadan kaldıracaktır.

Tabi zihne uygun hareket edecek bir beden lazım. Bundada özeklikle beslenme ve egzersiz gerçekten çok önemlidir. Sıkıldığımız noktalarda biraz beslenmemize farklılık katarak ve egzersiz yaparak bu küçük bir yürüyüş veya sokak hayvanları ile ilgilenmekte olabilir. Veya açık havada spor yapmak...


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Tags