Editör
Editör
@admin
  About
  • Followers 3
  • Following 4
  • Updates 22
  Joined November 07, 2018
 Admin

Ekonomik Kriz Artarken Sükuneti Korumak ve Yeni İş Fırsatları Aramak

user image 2020-09-24
By: admin
Posted in: ekonomik kriz
Ekonomik Kriz Artarken Sükuneti Korumak ve Yeni İş Fırsatları Aramak

Ülkemizdeki ekonomik kriz ve işsizlik gerçekten belli bir toplum kesimi için güne başlamayı anlamsız kılıyor. Sabah uyanıp yeni bir güne umutla bakmak çok çok zorlaştı ve çoğusu ekonomik sebeplerle ortalama günde ülkemizde 10 kişi intihar ediyor. Bu gerçekten çok vahim bir durum ama krizleri kendi kişisel hayatımızda yönetmek zorundayız.

Yapmamız gereken şey, öncelikle mevcut ülke ve global durumu kabul etmek ve biraz daha dayanma gücümüzü arttırmak ve ülke ekonomisinden bağımsız düşünmeyi öğrenerek, kısaca apolitikleşerek kendi hayatımıza odaklanarak, örneğin işsizsek iş aramaya devam etmek veya serbest ticaret yapmaya çalışmak ve özellikle döviz kurunu fırsata çevirmek için yurtdışına hizmet veya ürün satmak konusunda girişimler yapmak. Çünkü 1 euro satacağınız bir hizmet 9 tl ediyor. .Özellikle internet hizmetleri konusunda yurtdışına yapacağımız hizmet ihracatı çok önemli, ayrıca fiziki ürün olarak yine yurtdışına yapabileceğiniz ürün iharacatları ve online satış sitelerinden satış konusunda bir çok fırsat var. Ödemeleri almak için ise, yurtdışında başka bir ülke üzerinde bir Paypal hesabı açmanız gerekir. Bunun hakkında forumlarda bilgiler var.  Örneğin domain konusunda çalışmalar yapabilrisinizEn son bimbim.com ismi 7700 dolara satıldı www.dan.com adlı domain satış platforumundan. Küçümsediğiniz YouTuberlık bile uzun vadede siz büyük bir iş kapısına dönüşebilir.

Kabul edelim ki, işsizlik kısa sürece çözülmeyecek ve fanatikçe muhalifleşerek politikleşmek veya "ah vah etmek" yerine, evden yapabileceğimiz her türlü üretim veya al sat işlerini araştırarak, yurt içi veya yurtdışına yapacağımız bir çok iş/ticaret fırsat var. Yeter ki, biraz motivasyonumuzu arttırıp ülke politkasından makro şeylerden uzaklaşıp, mikro yani kendi hayatımıza odaklanalım, etrafımıza bakalım ve bir fırsat bulmak için çabalayalım. Mücadele edersek bu internet çağında zamanla hiç ummadığımız bir noktaya geleceğizdir. Buna inanalım.

Dipnot: Sizde bu tür bir başarı veya çaba içindeysenzi kendinize nasıl yardım etttiğinizi burada blog açıp yazabilirsiniz


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Tags